Mekatro Mühendislik

Elektrik Taahhüt


Elektrik Taahhüt

Firmamız anahtar teslim elektrik taahhüt projelerini gerçekleştirmektedir. Tüm iş güvenliği, teknik yönetmelikler kapsamında aşağıda detayları verilen hizmetleri sunmaktadır.

Firmamız gerçekleştirdiği projelerin gereksinimi kapsamında her türlü makina, ekipman, kalifiye ve deneyimli ekiplerden oluşan altyapıya sahiptir.

 Proje Aşamaları

Proje Hizmetleri

Firmamız orta gerilim trafo tesisleri, enerji nakil hatları, endüstriyel tesisler için projeler hazırlamakta ve hazırlanan projelerin elektrik dağıtım şirketlerine onayı ile ilgili hizmet vermektedir.
» AG ve OG Sistem Tasarımları
» Endüstriyel Tesis Tesisat Projeleri
» Enerji Verimliliği Hesapları
» Proje Yönetimi
» Mühendislik Hesapları
» İletim Hattı Projeleri
» Orta Gerilim Projeleri
» Topraklama ve Yıldırımdan korunma projesi

Orta Gerilim Enerji Nakil Hatları

Orta gerilim yer altı veya havai hat olarak projelendirilen nakil hattı sistemlerinin teknik yönetmelikler ve iş güvenliği önlemleri uygulanarak imali ve mevcut enerji nakil hatlarının bakım onarım hizmetleri vermekteyiz.
» Aplikasyon ve direklerin işaretlenmesi
» Güzergahın açılması, ulaşım yollarının yapımı
» Direk Temellerinin inşaat çalışmaları
» Direk Montajı » Tel çekimi
» İşletmeye Alma


Firmamız, yapım çalışmaları için gerekli her türlü makina, ekipman, kalifiye ve deneyimli ekiplerden oluşan altyapıya sahiptir.

Orta Gerilim Trafo Tesisleri

Orta Gerilim Trafo Tesisleri
Firmamız  direk tipi, monoblok beton köşk veya bina içi trafo tesislerinin tüm teknik yönetmeliklere uygun olarak kurulumunu yapmaktadır.

Alçak Gerilim Dağıtım ve Kontrol Sistemleri

Firmamız iş güvenliği ve kalite faktörlerinden ödün vermeksizin her türlü yer altı ve yer üstü kablo güzergahının (Toprak altı, beton kanal, pvc boru, conduit, saç tava, BUSBAR, EMT, Exproof boru tesisatı vs) hazırlanması ve kablo çekimine uygun hale getirilmesi hizmetlerini vermektedir.

Alçak Gerilim Pano İmalat ve Montajı

Talebe göre dizayn ve projelendirme de dahil olmak üzere; MCC panolarının her türlü teknik şartnameye ve özel taleplere (Draw out, Plug in..) uygun şekilde ve uluslar arası normlara uygun olarak imali, saha montajlarının yapılması, testleri ve devreye alınması.

Endüstriyel Aydınlatma Sistemleri

Firmamız iç ve dış ortam aydınlatma sistemleri dizayn, projelendirme ve saha uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Endüstriyel tesislere yönetmeliklere ve ihtiyaçlara uygun aydınlatma seviyesinde yüksek verimli projeler sunmaktayız