Mekatro Mühendislik

Mühendislik Hizmetleri


Mühendislik Hizmetleri

PROJE HİZMETLERİ


Orta Gerilim Projeleri
Son Durum Projeleri
Pano Projeleri
Aydınlatma Projeleri
Yangın Algılama Projeleri
Paratoner Tesisi Projeleri
Acil Aydınlatma Projeleri

ÖLÇÜM VE RAPORLAMA HİZMETLERİ


Aydınlatma tesisatının ölçüm ve kontrolleri
Paratoner tesisatının ölçüm ve kontrolleri
Topraklama tesisatının ölçüm ve kontrolleri
Elektrik tesisatı uygunluk raporu
Gövde koruma topraklaması
Pano ve işletme topraklaması
Patlayıcı ortam ( EXPROOF ) elektrik tesisatının kontrolü

Y.G. TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU


30 kasım 2000 tarih ve 24264 sayılı resmi gazetede yayınlanan “Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’ne göre, tüm yüksek gerilimli kuvvetli akım tesislerinde teknik konulardan sorumlu Elektrik Mühendisi olmalıdır’ denmektedir.

Bu kapsamda, işletmenizin “Yüksek Gerilim Enerji Sorumluluğu’’ veya Transformatör ve şalt tesisleri elektrik enerji sorumluluğunu üstlenmekteyiz.İşletmenizin söz konusu tesisinin aylık periyotlar halinde, ayda en az bir defa olmak üzere teknik ve iş emniyet kontrollerinin yapılarak, işverene gerekli bilgi ve belgelerin ulaştırılması, çalışan(lar)a bilgilendirme çalışmalarının yapılması, transformatör yağ değişimi, teknik revizyonlar gibi konularda gerekli uyarı ve bilgilendirmelerin yapılması konularında hizmet veriyoruz.

Firmamız bu konuda gerekli ‘Yüksek gerilim tesislerinde işletme sorumluluğu’, ’SMM ve Büro tescil’ belgelerine sahiptir.

Yine bu kapsamda işletme sorumluluğu yapılan tesislerin elektrik tüketimleri uzaktan okuma sistemi ile okunarak enerji tüketim karakteristikleri belirlenmekte, tüketimlerinin hangi tarifede en uygun maliyete karşılık geldiği analiz edilerek ilgililere raporlanmaktadır.

Kurulan uzaktan okuma sistemini firma ilgili personelleri talep etmeleri durumunda internet üzerinden takip edebilmekte, tüketim ayrıntılarını görebilmektedir.