Mekatro Mühendislik

Gölyaka ÇPL’de Girişimcilik ve Kariyer Günleri Paneli


Gölyaka ÇPL’de Girişimcilik ve Kariyer Günleri Paneli

Panele öğrencilerin yanı sıra öğretmenler, TOBB Düzce İL Kadın Girişimciler Kurulundan Başkan Yasemin Karslıoğlu, Başkan Yardımcıları İlayda Güngör Baray ve Melek Çağatay, İcra Kurulu Üyesi Zeynep Seda Çavuş katıldılar.

Açılış konuşmasını TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yasemin Karslıoğlu’nun yaptığı panele konuşmacı olarak, Mekatro Mühendislik A.Ş. Şirketi Kurucusu Ali Özkan Kaya katıldı.

Ali Özkan Kaya konuşmasında kendisinin hedef odaklı olduğunu, mesleği ile ilgili kendini geliştirmek için bir süre çalıştıktan sonra kendi işini kurduğunu, hedef koymanın önemini, hedefleri yüksek tutmak gerektiğini ve ulaşılan hedeflerden sonra yeni hedefler konulmasının önemini vurguladı.

Öğrencilerin okudukları alan itibariyle iş bulmalarının kolay olduğunu, başarıya ve mutluluğa giden yolun sevilen işin seçilerek yapılmasından geçtiğini, teknik olarak her şeyi bilmenin başarıyı getirmediğini, başarıyı getirenin çalışkanlık olduğunu, çalışkan olmazsanız bilgi sahibi olsanız bile sadece her şeyi bilen olabilirsiniz dedi.