Endüstriyel Otomasyon

robotik-mekatro-muhendislik

Endüstriyel otomasyon çok geniş kapsamlı bir konu olmakla birlikte temel olarak makinaların ve proseslerin otomatik kontrolü olarak tanımlanabilir. PLC, HMI paneller ve scada kullanılarak tasarlanan otomasyon sistemleri ile insan hatası minimuma indirilerek müşterilerin kaliteli, hatasız ve minimum insan gücü ile tesislerini kontrol etmesi sağlanmaktadır. Mekatro Mühendislik, yapmış olduğu anahtar teslim uygulamalarda projelerin başından sonuna kadar aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır.

Proje Tasarımı
Malzeme Temini
Pano İmalatı
Yazılım Geliştirme
PLC Yazılımı
Operatör Paneli (HMI) Yazılımı
Scada Yazılımı
Test ve Devreye Alma
Dokümantasyon
Eğitim ve Teknik Destek Hizmeti

Üretim Hattı Otomasyonu

Fabirka ve üretim tesislerinde ihtiyaç duyulan kesme, istifleme, boyama, delme, paketleme v.b. her türlü hattın otomasyon sisteminin  ihtiyaçlar doğrultusunda projelendirilmesi, kontrol panolarının imali, sistem kontrol yazılımının uygulanması,  testi,  devreye alınması hizmetlerini  ve mevcut hatların revizyon, modernizasyon uygulamalarını uzman teknik personellerimiz ile gerçekleştirmekteyiz.

Makine Otomasyonu

Demir çelik, madencilik,  gıda, orman ürünleri, plastik ve kauçuk, otomotiv, kimya sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerde kullanılan makineler ve özel uygulamalar için müşterilerimizin her türlü otomasyon taleplerini değerlendirerek ihtiyaçlara çözüm üretmekteyiz.
Makinaların Otomasyon panolarının imalatı, makine üzerindeki elektriksel enstrümanların montajı ve kablolanması, otomasyon sisteminin gereksinim duyduğu yazılımın hazırlanması ve devreye alınması hizmetlerini gerçekleştirmekteyiz.